Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Spitali Amerikan në ndihmë të pacientëve në nevojë.
 
Shperndaje
ikub#: 1712290077
I rikthen dritën e syve pacientit Shpëtim Balliu.
Lutjes së Suzana Balliut, drejtuar emisionit investigativ STOP për t’i kthyer shikimin vëllait të saj 55 vjecar, Shpëtimit, i është përgjigjur menjëherë Spitali Amerikan.
 
I njohur me rastin, “Stop” kërkoi ndihmën dhe bashkëpunimin e Spitalit Amerikan për t’i rikthyer dritën e syve pacientit.
Me synimin dhe misionin, tashmë një traditë e Spitalit Amerikan për t’iu ardhur në ndihmë të gjitha rasteve me probleme sociale dhe ekonomike që kanë nevojë për asistence të specializuar mjekësore; ekipi i mjekëve oftalmologë u kujdes që prej vizitës së parë të pacientit deri në kthimin total të shikimit.
 
Kirurgu oftalmologë pranë SpitalitAmerikan 3, Dr.Nadon Qafapas pas përcaktimit të diagnozën, shfaqje e kataraktës në gradë të lartë në të dy sytë; premtoi dhe realizoi me sukses ndërhyrjen, e cila i riktheu përfundimisht shikimin pacientit.
 
Në një maratonë shërbimesh, ndërhyrje kirurgjikale, trajtimi post kirurgjikal dhe përkujdesjeje maksimale, sot Shpëtimi mund të shohë dhe gëzon shëndet të plotë.

 

 

 

 

 

 

 

 

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: OFTAMOLOGE SHIKIMI SPITALI AMERIKAN SY

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved