Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
7 fakte për të lindurit në Janar
 
Shperndaje
ikub#: 1801030033
Ata janë foshnjat e para të lindura në vitin e ri. Ja 7 fakte të çuditshme, por të mrekullueshme rreth të lindur në janar.
1-Janë më shumë të prirur për t'u bërë doktorë.
 
2-Guri i tyre i lindjes është Granet. Ngjyra më e zakonshme e kësaj perlë të bukur është e kuqe, por vjen edhe nuanca të tjera.
 
3-Ato mund të jenë të shenjës së bricjapit që do të thotë se janë ambicioz, të duruar dhe besnik. Por mund të jenë edhe ujori që njihen si të pavarur, të zgjuar dhe kreativ.
 
4-Kanë më shumë shanse që të jenë të njohur në krahasim me të lindurit në muajit e tjerë, sidomos nëse i përkasin shenjës së ujorit.
 
5-Mund të jenë më shumë të prirur për alergjitë ushqimore. Besohet se kjo lidhet me mungesën e mamave të reja ndaj ekspozimit në rrezet e diellit dhe marrjes së vitaminës D.
 
6-Lulja e tyre e lindjes është karafili që simbolizon dashamirësinë dhe pëlqimin.
 
7-Janë njerëz që gjithmonë do të shquhen si një shoqëri dhe mik i mirë.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FEMIJET JANAR KARAKTERISTIKAT LINDJE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved