Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Si të kuroni dhimbjet e kokës nga alkooli
 
Shperndaje
ikub#: 1801030099
Dhimbjet e kokës ndikojnë pothuajse çdo organ në trupin tuaj, nga trakti gastrointestinal deri tek zemra. Prandaj nuk ka një ilaç magjik të shërojë apo largojë çdo simptomë që shkakton alkooli.
E vetmja zgjidhje më e mirë për të mos shkaktuar dhimbje koke është që të pini alkool në mënyrë të moderuar dhe të mos e teproni. Ja disa mënyra si të largoni dhimbjet e kokës të shkaktuara nga alkooli ose më saktë ti lehtësoni ato.
 
1-Pini sa më shumë ujë, sidomos përpara se të flini. Alkooli shkakton dehidratim që çon në dhimbje koke. Në këtë mënyrë do të shmangni dehidratimin duke u ndjerë më të kthjellët në mëngjes.
 
2-Djersini sa më shumë përmes ushtrimeve dhe stërvitjes. Përmes djersës do të nxirrni jashtë toksinat nga trupi duke larguar alkoolin dhe  dhimbjet e kokës më shpejtë.
 
3-Konsumoni ushqim të shëndetshëm. Në këtë mënyrë do të largon ndjesitë e të përzierave dhe të vjellave nga stomaku i acaruar. Gjithashtu një ushqimi i mirë dhe i lehtë ndihmon të mbanin në kontroll refluksin acid të stomakut.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: ALKOOLI DHIMBJE KOKE LARGIMI MENYRA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved