Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Sa më shumë të hani aq më shumë dobësoheni. Këto janë ushqimet që djegin yndyrën
 
Shperndaje
ikub#: 1801130032
Ja cilat janë ushqimet qe sa me shume te konsumoni as me shume dobësoheni.
Ushqimet qe djegin yndyrën janë ato qe rrisin punën e metabolizmit duke favorizuar ne dobësim. Ja cilat janë ushqimet qe sa me shume te konsumoni as me shume dobësoheni.
 
Te dobësoheni duke ngrënë është e mundur? Po, mjafton te zgjidhni ushqimet e duhura apo te ashtu quajtur ushqimet qe djegin yndyrën. Kështu nëse keni disa kilogram tepër por nuk keni aspak dëshirë te ndiqni një diete mos u shqetësoni sot do t’ju tregojmë një liste me këto ushqime qe për me tepër janë dhe shume te shijshme.
 
Ka një mënyrë për te shpejtuar punën e metabolizmit bazal thjesht duke ngrënë. Si? Filloni te preferoni ushqimet termogjenik. Duket si një fjale e ndërlikuar por kuptimi i saj është shume i thjeshte. Behet fjale për ato ushqime qe nxisin metabolizmin gjate ditës apo qe ju lejojnë te konsumoni një sasi me te madhe kalorish ne krahasim me te tjera. Nuk behet fjale për ushqime te renda por vetëm për ushqime te pasura me fibra, ujë dhe ushqyes qe aktivizojnë aktivitetin metabolik.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DOBESIM NGRENIA USHIQIMI

Loading...

Humori
(Cili ju pëlqen më shumë?)


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved