Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
WhtasApp do të lejojë dërgimin e çdo lloj dokumenti
 
Shperndaje
ikub#: 1707170077
Qe sot e ne vazhdim, WhatsApp qe numëron aktualisht më shumë se 1 miliard përdorues do te lejojë dërgimin e çdo lloj dokumenti ne çfarëdolloj forme qe te jete dhe jo vetëm ne pdf, foto dhe video.
Për momentin funksionet e reja janë te vlefshme vetëm për Android dhe se shpejti do te mundësohet edhe peri OS, citon ikub.al sit-in Engadet. Sipas këtij sit-i, dimensionet e dokumenteve nuk dihet te jenë më të mëdha ase 100 megabyte. Mësohet gjithashtu se do te lehtësohet edhe dërgimi i fotove dhe videove. Ndërkohë nuk do te komprimojë me imazhet po do te lejoje dërgimin e tyre ne cilësinë origjinale.
Veç këtyre, ka edhe risi te tjera qe për momentin janë ne fazen e testimit beta. Nder to është ai qe do te lejoje fshirjen e mesazheve te dërguara por te pa lexuara nga pritësi, sikurse edhe gjurmimi i lëvizjeve te miqve qe do te lehtësojë takimet dhe eventet, ndonëse ende ka mëdyshje për këto, pasi mund te përdoren nga të interesuar me qëllime jo të mira.
 
Postuar: 17 Kor
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DOKUMETA WHTASAPP

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Living


Më të lexuarat


LivingCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved