Dyqantaxi
Dyqan taxi
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Aktoret më të paguar të televizionit në 2017. Habit vendi i parë
 
Shperndaje
ikub#: 1709280017
A mund ta mendoni se kush kryeson listën si më e paguara për 2017?
“Forbes” ka publikuar listën e saj vjetore se të kush janë aktoret më të paguara të botës së televizionit. Në vend të parë kryeson aktorja latine Sofia Vergara, e cila qëndron në krye për vitin e 6-të me radhë. Ajo kryeson përsëri duke siguruar 41.5 milionë dollarë për 2017.
Rreth një e katërta e të ardhurave të Vergaras  vijnë nga seriali ku ajo merr pjesë "Modern Family" dhe pjesa tjetër nga publiciteti apo imazhi i saj në spotet Head & Shoulders, Pepsi, CoverGirl dhe Avon.
 
Ylli i "Big Bang Theory", Kaley Cuoco u rendit në vend të dytë me një fitim prej 26 milionë dollarë për 2017. 
 
Ellen Pompeo nga "Anatomia e Gray" dhe Mindy Kaling nga "The Mindy Project" u renditën në vend të 3-të me një fitim prej 13 milionë dollarë, ndërsa Kerry Washington, e njohur për rolin e saj në "Scandal" u rendit e 7 me 11 milionë dollarë.
Ja lista e 10 aktoreve më të paguara në 2017 në botën e televizionit.
 
1. Sofia Vergara - $41,500,000
 
2. Kaley Cuoco - $26,000,000
 
3. Mindy Kaling - $13,000,000
 
4. Ellen Pompeo - $13,000,000
 
5. Mariska Hargitay - $12,500,000
 
6. Julie Bowen - $12,000,000
 
7. Kerry Washington - $11,000,000
 
8. Priyanka Chopra - $10,000,000
 
9. Robin Wright - $9,000,000
 
10. Pauley Perrette - $8,500,000
loading...


Ventouris
ventouris


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: 2017 AKTORET FORBES PAGUARA PASURA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
loading...
Raiffeisen
Digitalb

Synoia Albania

Më të lexuarat


FAF
Alviero


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved