Ngre fustanin në rrugë si proteste ndaj ngacmimeve seksuale
 
Shperndaje
ikub#: 1710300119
Ngre fustanin në rrugë si proteste ndaj ngacmimeve seksuale Ngacmimet seksuale duket se janë ne rend te ditës kudo nëpër botë. Rasti i fundit i producentit te njohur amerikan u be publik, ndonëse pas shumë vitesh dhe viktimash, por ky fenomen zien kudo, edhe tani ne këto momente, madje edhe publikisht.
Ideja për një fushate te tille kundër këtyre ngacmimeve ishte e një studenteje ruse, Anna Dovgalyuk, qe ne këtë mënyrë proteston ndaj atyre qe fusin celularin poshtë fundit për te filmuar ndonjë gjë me shumë, një fenomen ky qe ndodh jo rrallë ne metropolin rus.
Kjo video i dedikohet te gjithë atyre qe pëlqejnë te shohin nën fundin e grave. Ne emër të të gjitha grave që kanë qenë viktima të tyre: Shikoni! Dhe qëndroni larg!, thuhet ne këtë video-proteste.
 
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: FUSTANI NGACMIME SEKSUALE PROTESTA RUSIA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved