Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Hidhen nga 4 mijë metra dhe përfundojnë në avion
 
Shperndaje
ikub#: 1711290055
Dy pilotë francezë, Fred Fugen e Vince Reffet kanë bërë me shume se 100 seanca stërvitore për e perfeksionuar ushtrimin qe kanë kryer ne Alpet Zvicerane.

Pasi kane dështuar ne tentativën  e pare për shkak te kushteve meteorologjike, 2 aventurieret e guximshëm kryen me sukses një fluturim nisur ne malet e Alpeve Zvicerane ne 4 mije metra lartësi për te precipituar direkt brenda avionit qe ndërkohe fluturonte paralel me ta, drejtuar nga Philippe Bouvier Yves Rossy.

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: AVIONI PARASHUTA PILOTE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved