Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Babagjyshi që “cakton” qeverinë
 
Shperndaje
ikub#: 1712310031
Në fakt jemi mësuar qe babagjyshi i Vitit te Ri të na sjellë dhurata, por Eriglisës, një vajze të re te komunitetit rom, babagjyshi i këtij viti do ti sillte një vend pune në...qeveri.
Eriglisa, një studente e shkëlqyer nga komuniteti egjiptian, i kërkonte Babagjyshit disa dhurata për fëmijët e këtij komuniteti, por plaku me mjekër te bardhë dhe me thesin  me lodra, për të kish diçka tjetër.
Këtë te dielë ne “E Diela Shqiptare”, babagjyshi i Vitit te Ri ishte vete kryeministri Rama, qe për Eriglisën kishte një dhuratë te veçantë.
“Ti do të bëhesh këshilltare e ministrit për çështjet sociale”, iu drejtua Eriglisës e cila e befasuar nga premtimi, shpërtheu në lot.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: EDI RAMA MINISTRI SEKRETARE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved