Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Me 1.6 miliard të ardhura, ja aktori më i paguar i 2017-ës
 
Shperndaje
ikub#: 1801150113
Me 1.6 miliard të ardhura, ja aktori më i paguar i 2017-ës Klasifikimi i fundit i Forbes përmban surpriza.
Klasifikimi Forbes për aktoret me te paguar te 2017-ës ka dale dhe përmban goxha surpriza. Ne 10 te paret renditen shtate meshkuj dhe vetëm tre femra, pra ende larg barazisë. Kush është ne krye? Vin Diesel ia ka marre trofeun Dwayne Johanson, ndërkohë qe e treta renditet bukuroshja Gal Gardot.
Ne fakt episodi i tete i "Fast & Furious" ka arritur per here te dyte rezultat te shkëlqyer ne box office, duke grumbulluar 1,2 miliard dollarë. Dwayne nga ana tjeter ndodhet ne vendin e dyte për pagesën dhe po përfiton se fundmi edhe nga shfaqja neper kinema te filmit "Jumanji". Gal Gardot është e para femër ne renditje fale filmit te famshem "Wonder Woman". Duke grumbulluar 1,4 miliard te ardhura, ajo ndiqet nga Emma Watson me 1,3 miliard te ardhura gjate 2017-ës.
Ja top 10 me te paguarit e 2017-ës sipas Forbes:
 
1. Vin Diesel: 1,6 miliard dollarë
 
2. Dwayne Johnson: 1,5 miliard dollarë
 
3. Gal Gardot: 1,4 miliard dollarë
4. Emma Watson: 1,3 miliard dollarë
 
5. Johnny Depp: 1,1 miliard dollarë
 
6. Daisy Ridley: 1,08 miliard dollarë
 
7. Tom Holland: 888 milion dollarë
 
8. Chris Pratt: 864 milion dollarë
 
9. Chris Hemsworth: 845 milion dollarë
 
10. John Boyega: 815 milion dollarë
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: AKTORE FORBES KLASIFIKIMI PAGESA RENDITJA

Loading...

Humori
(Cili ju pëlqen më shumë?)


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved