Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Pse nuk duhet që ta bëni update iOS 11 për iPhone 6 dhe 7
 
Shperndaje
ikub#: 1710120168
Pse nuk duhet që ta bëni update iOS 11 për iPhone 6 dhe 7 Sipas shume personave qe e kane bere update versionin me te ri te sistemit operativ për smartphone, ai ka krijuar probleme, veçanërisht për iPhone 6 dhe 7.
iOS 11 është lançuar në 19 shtator te këtij viti dhe është posaçërisht për dy smartphone-t e fundit te Apple, iPhone 8 dhe iPhone X. 
Ndërkohë shume përdorues qe e kane shkarkuar atë edhe për iPhone 6 dhe iPhone 7, kanë raportuar probleme që në radhë të parë kanë te bëjnë me baterinë që tani shkarkohet shumë më shpejt.
Veç kësaj është vene re një ulje e shpejtësisë se hapjes se aplikacioneve dhe ne raste te veçanta, edhe shuarja e tyre.
[I ngjashëm: Apple lançon iOS 11 ]
Gjithsesi, ne rast se e keni shkarkuar, mënyra me e mire është ajo e rikthimit ne versionin e mëparshëm, iOS 10.3.3, duke e shkarkuar atë nga interneti. Këshillohet të bëhet sa më parë, për sa kohe ky sistem është aktiv dhe disponibël. Por kujdes. Meqë behet fjale për një procedure delikate qe nuk është ne gjendje te njohe Backup-in automatikisht, këshillohet qe te konsultoheni me operatore te specializuar qe janë ne gjendje te mundësojnë ruajtjen e atyre dokumenteve dhe files që kërkoni të ruani.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: APPLE IOS 11 IPHONE 6 IPHONE 7 IPHONE 8

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved