Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Hacker-at: Mund të hapim iPhone X pa ndihmën e Face ID. VIDEO
 
Shperndaje
ikub#: 1711140106
Hacker-at: Mund të hapim iPhone X pa ndihmën e Face ID. VIDEO Të paktën kështu pretendon një grup hackerash vietnamezë qe kanë mundësuar zhbllokimin e një iPhone pa ndërmjetësinë e përdorimit te funksionit te njohjes se fytyrës Face ID.
Përmes një teknike, kostoja e se cilës nuk shkon më shumë se 150 dollarë, hacker-at vietnamezë pretendojnë se ta japin iPhone-n në dorë, të zhbllokuar.
Demonstrimin  ata e kane postuar edhe ne YouTube, por ndërkohë nuk ka ndonjë konfirmim nga te tjerë profesionistë për sa me sipër.
Megjithatë, hacker-at sigurojnë se kjo mënyrë nuk është e mundur për tu përdorur prej çdo njeriu te zakonshëm. Ajo mund te prekë vetëm personazhet e rëndësishëm dhe politikanët, qe mesa duket do te duhet te jene te kujdesshëm.
Ndërkohë nuk ka ndonjë reagim nga vetë Apple që më parë ka deklaruar se mundësia e hapjes rastësore te smartphone-s se fundit te saj, është 1 në 1 milion.
 

Loading...Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FACE ID HAPJA IPHONE MASHTRIMI VIETNAM 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved