Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
YouTube kundër Amazon. Tërhiqet nga dispozitivët e gjigantit të Seatle
 
Shperndaje
ikub#: 1712070138
Lufta mes gjiganteve Hi Tech, Amazon dhe Google është pasuruar me një tjetër episod.
Pak ditë më parë, Amazon pati njoftuar se do te ndalonte shitjen përmes platformës se saj online te produkteve te Google. Si përgjigje, Google ka vendosur që të tërheqë YouTube-n nga disa prej dispozitivëve të kolosit te Seatle, sikurse Fire Tv dhe altoparlantët Echo Show me ekran Amazon. Ne këtë mënyrë, përdoruesit e tyre, nuk mund te kenë akses ne videot e YouTube.
Ne fakt, behet fjale për dispozitivë qe janë konkurrentë mes tyre. Ne këtë rast, Google bën fjale për mungese reciprociteti, ndërsa Amazon pretendon se Google është duke krijuar një precedent te bllokimit selektiv te mundësisë se aksesimit nga konsumatoret te një web-i te hapur.
Po kështu, pak kohë më parë, një përplasje e tille ndodhi mes Amazon dhe Apple, por qe aktualisht është ne fazën e armëpushimit.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: AMAZON LUFTA YOUTUBE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved