Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Aeroplani i fshehtë i Boeing që do të ndryshoj të ardhmen e mjeteve ajrore
 
Shperndaje
ikub#: 1712190049
Boeing do të zbulojë një aeroplan të ri misterioz dhe thotë se do të "ndryshojë fuqinë e ardhshme ajrore".
Mendohet se gjiganti i hapësirës ajrore do të përdorë një motor me tharëse elektrike që do ta lejoj avionin të ulet dhe të tërhiqet vertikalisht.  Spekulimet thonë se mund të jetë një avion luftarak elektrik. Boeing prototipat e avionëve novatorë i ka përdorur për qëllime ushtarake dhe komerciale.
 
Dizajni radikal kombinon teknologjinë e krahut të fiksuar nga avionët me teknologjinë e krahut rrotullues nga helikopterët. Ka dy krahë të pasme të mëdha dhe dy kanarda të vogla përpara si dhe krahë të shkurtër të montuara pranë hundës së avionit. Motori përbehet nga 24 helika të kanalizuar, 9 të integruar në çdo krah dhe 3 brenda çdo kanarde.
 
Gjithashtu Boeing pritet të hedh në treg në 2022 një avion hibrid elektrik.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: AVIONI BOEING ELEKTRIK MOTORI USHTARAK

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved