Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Google Chrome heq zërin e sit-eve
 
Shperndaje
ikub#: 1712190104
Browser-i i Google do tu ofroje përdoruesve mundësinë e heqjes se zërit tek te gjitha ato faqe ku ka përmbajtje video, zëri i te cilave fillon te dëgjohet, edhe pa dëshirën tonë.
Lëvizja e Google ne fakt ishte bërë e ditur qe në gusht të vitit në vijim dhe aktualisht është ne versionin beta për Chrome 64, dhe duke filluar qe nga janari i ardhshëm, ai do te jete funksional për te gjithë.
Ne këtë mënyrë, Google do te krijoje mundësinë të heqim zërin, por jo të gjitha faqeve me një klikim te vetëm. Bllokimi i zërit do te duhet te behet për çdo faqe më vete. Për ta mundësuar këtë, klikohet tek “i” e rrethuar qe ndodhet tek bar adresa (URL) në të majtë ku mes informacioneve të tjera, do te shfaqet simboli i zërit qe do te lejojë çaktivizimin e tij.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: GOOGLE GOOGLE CHROME VIDEO ZERI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved