'Rolls-Royce' klasik i 1920-ës kthehet në një makinë futuristike
 
Shperndaje
ikub#: 1712200129
'Rolls-Royce' klasik i 1920-ës kthehet në një makinë futuristike Një makinë klasike italiane e aftë për të fluturuar si në filmat fantashkencë.
Studio Lazzarini Design ka shkrirë teknologjinë futuristik me luksin e viteve 1920 duke krijuar një miks mes Rolls-Royce dhe diçka nga një film fantashkencë.
 
Vetura fluturuese do të jetë në gjendje të arrijë një shpejtësi maksimale më të madhe se 550 km / h duke përdorur katër turbina avionësh. Katër motorët e avionit janë montuar në një strukturë të trupit të karbonit jashtëzakonisht të lehtë. Vetura ka një gjatësi prej 4.5 metra.
Makina e quajtur "Hover Coupe" përbëhet nga një helikë të ngjashëm me atë të dronit që e bënë makinën fluturuese të aftë për ngritje vertikale dhe ulje.
 
 

Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: FLUTURUESE MAKINA ROLLS-ROYCE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved