Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Smartphone-t do të karikohen edhe në distancë
 
Shperndaje
ikub#: 1712270111
Për karikimin e smartphone-eve te gjeneratave të reja, veç mundësisë se karikimit wireless, do te behet i mundur edhe ai në distancë. Teknologjia e re do te mundësohet gjithashtu për te gjithë dispozitivët elektronikë qe punojnë me bateri të karikueshme.

Risia është certifikuar nga autoritetet amerikane për komunikacionin, Fcc, qe i ka dhënë dritën jeshile kompanisë kaliforniane Energous me bazë ne San Jose dhe lejon karikimin e baterive pa ndërmjetësinë e platformës mbështetëse wireless, deri ne largësinë 90 cm. Ne këtë rast, transmetuesit WattUp Mid Field mundësojnë shndërrimin e energjisë elektrike në frekuence radio dhe me pas ja transmeton atë dispozitivëve qe ndodhen ne afërsi qe janë te pajisur paraprakisht me një marres te posaçëm. Ne këtë mënyrë mund te karikohen disa dispozitivë njëherësh, ndërkohë qe ruhet gjithashtu mundësia e karikimit wireless si edhe tani.

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BATERI ENERGOUS KARIKIM SMARTPHONE WIRELESS

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved