Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
WhatsApp largohet nga Blackberry
 
Shperndaje
ikub#: 1712270109
WhatsApp, platforma e chat-it ne pronësi te Facebook ka njoftuar se nga janari i vitit qe vjen nuk do te kryeje me suportin dhe azhornimin e versioneve te reja edhe për dispozitivët më të fundit te Blackbarry-t.
E njëjta gjë vlen edhe për dispozitivët e Microsoft, qe nga Windows Phone 8 e poshtë. Ne këto platforma, aplikacioni i Facebook do te vijojë te funksionoje por pa lejuar shtimin e llogarive te reja, apo verifikimin e atyre ekzistuese. Sipas njoftimit te kompanisë, disa funksione mund te mos funksionojnë ne mënyrë te menjëhershme.
Për këtë, përdoruesit janë te ftuar te kalojnë ne versionet me sistem operativ Android, nga versioni 4 e lart, iOS, iPhone, si dhe ato me sistem operativ Windows 8.1e sipër.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BLACKBERRY LARGIMI WHATSAPP

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved