Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Instagram. Së shpejti edhe postime të rekomanduara
 
Shperndaje
ikub#: 1712290125
Është fjala për një minirevolucion. Në këtë rast, mes postimeve te ndryshme, përdoruesit do te mund te hasin edhe në foto të personave që në fakt nuk i ndjekin.
Do të jenë foto qe ne një farë mënyre do te rekomandohen nga vetë rrjeti mbi bazën e Like-ve qe ata kane bere ne postimet e miqve të tyre. 
Testimi i këtij funksioni te ri është bërë që në fillim te këtij muaji dhe tani është ne fazën e lançimit gradual. Mesatarisht do te jene 3-4 postime te tilla ne dite për çdo përdorues. Sipas sit-it TechCrunch, qëllimi është qete shtyhen përdoruesit te njohin edhe profile të të tjerëve.
Opsioni i ri nuk do te jete i caktivizueshëm, por përdoruesit do te mund te zgjedhin te fshehin postimet.
Sipas analisteve, kjo konsiderohet si risia me inovative pas vendimit për te treguar postimet ne mënyrë kronologjike, por ne varësi te rëndësisë qe përcaktohet nga një algoritëm, ashtu si edhe në Facebook.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: ALGORITEM FOTO INSTAGRAM PERDORUES REKOMANDIM

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved