Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Google nxjerr në pension tabletin Pixel C, ndërsa fokusohet tek Pixelbook
 
Shperndaje
ikub#: 1712300019
Google ka ndaluar shitjen e tabletit Pixel C nëpërmjet dyqanit të saj në internet. Është një fund i qetë dhe jo i papritur për tabletin e kompanisë.
Kompania konfirmoi me TechCrunch se fundi i shitjes gjithashtu paraqet fundin e jetës për pajisjen, megjithëse Google ka shtuar se planifikon të vazhdojë të mbështesë hardware-in duke ecur përpara.
 
"Siç është e zakonshme kur një pajisje ka qenë jashtë për disa vjet, ne tani po tërheqim Pixel C dhe nuk është më në dispozicion për shitje. Sidoqoftë, ne jemi të përkushtuar ta përditësojmë dhe ta mbështesim atë, duke përfshirë përditësimin e fundit të Android 8.0, në mënyrë që klientët të vazhdojnë të përfitojnë më së miri nga pajisja e tyre" - tha kompania në një deklaratë.
 
Mirëpo duket se kompania ka një tjetër plan pas daljes në pension të tabletit Pixel C dhe ai është Google Pixelbook, i cili kombinon pjesët më të mira të një laptopi dhe një tableti për ata që kërkojnë një pajisje të gjithanshme.
 
Pixelbook nuk është aq i hollë sa një tabletë e pavarur, por është një zëvendësim mjaft i fortë i tabletave për shumicën e rasteve. Është gjithashtu një pajisje kompjuterike shumë më e rrumbullakët.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: GOOGLE PIXEL C PIXELBOOK TABLETI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved