Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
LG. Ultra High Definition. Televizioni i së ardhmes
 
Shperndaje
ikub#: 1801030045
LG do të prezantojë në ekspozitën e përvitshme te pajisjeve elektronike për konsum, CES, qe do te hapet së shpejti javën e ardhshme ne Las Vegas te SHBA, televizorin e së ardhmes.
Është fjala për një televizor me ekran ultra te madh me ekran 88 police, Ultra High Definition 8K, 7.680 x 4.320 pixel, katër herë më shumë se Ultra HD 4K dhe 16 here më shumë se Full HD.
Sa i takon çmimit, ende nuk ka një shifër por flitet se do te arrijë ne disa dhjetëra mijëra dollarë. 
Ne baze te parashikimeve, ne Olimpiadën e Tokio-s ne vitin 2020, do te transmetohen 130 orë në formatin 8K.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: CES LAS VEGAS LG TELEVIZORI ULTRA HIGH DEFINITION

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved