Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Facebook ndryshon strategji. Favorizon miqtë dhe familjarët
 
Shperndaje
ikub#: 1801120135
Mësohet se Facebook ka vendosur qe t'i japë prioritet postimeve qe vijnë nga miqtë dhe familjarët, duke kaluar kështu ne plan te dyte postimet e kompanive, brand-eve, apo faqeve te tjera online.
Qëllimi i këtij ndryshimi është krijimi i te ashtuquajturave "interacione domethënëse" qe bashkojnë miqtë dhe familjaret, ne kurriz te postimeve pasive qe kërkojnë veçse te tërheqin vëmendje, por pa nxitur bashkëveprimin.
"Duam qe produktet tona te jene jo vetëm argëtuese, por edhe te dobishme për përdoruesit", thotë ne një interviste per New York Times vete Zuckerberg.
Por lëvizja e re e Facebook shihet me dyshim nga analistet, sipas te cilëve, prioritizimi i postimeve te kësaj kategorie, mund t'i japë atyre një rëndësi me te madhe nga sa meritojnë.
Ndërkohë, është e kuptueshme qe do te ketë me pak hapësira për video, apo postimeve te tjera te botuesve dhe kompanive, çka mund te pasohet nga rënie te reach-it te tyre, uljes se kohës se qëndrimit te përdoruesve në to.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FACEBOOK MARK ZUCKERBERG

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved