Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
4 sekrete bukurie për të përdorur niseshte orizi
 
Shperndaje
ikub#: 1802050071
4 sekrete bukurie për të përdorur niseshte orizi Niseshteja e orizit është një pastrues efektiv natyror dhe pa efekte anësore.
Krijoni një pastë kremoze me niseshte dhe pak ujë dhe filloni fërkoni lëkurën tuaj. Ajo do të masazhojë dhe pastrojë lëkurën si një skrab i butë. Gjithashtu niseshteja e orizit lehtëson lëkurën e irrituar. Ja 4 mënyra si ta përdorni atë në bukuri.
 
1-Për kujdesin e flokut.
 
Krijoni një masë homogjene me ujë, niseshte orizi dhe mjaltë dhe aplikojeni në flokë si maskë ushqyese. Ose përdoreni atë në vend të shampos. Përzieni një lugë shampo, pak ujë dhe niseshte orizi dhe lani flokët si zakonisht.
 
2-Bëni një maskë për lëkurën.
 
Krijoni një maskë ushqyes dhe qetësuese me mjaltë dhe niseshte orizi. Nëse doni mund ti shtoni edhe vajza esencial si rozmarinë ose tea tree oil.
 
3-Për një lëkurë të butë dhe të pa irrituar pas depilimit.
 
Aplikoni një maskë të krijuar me niseshte orizi dhe qumësht dhe përhapeni në këmbët tuaja duke e mbajtur për 10 minuta. Do të shihni se lëkura do të qetësohen dhe të jetë e butë pas shpëlarjes.
 
4-Largon erën dhe mykun e këmbëve.
 
Përdorni niseshte orizi për të shplodhur këmbët tuaj, nxitur qarkullimin e gjakut si dhe për të larguar erën e keqe të tyre. Në një legen me ujë shtoni niseshte orizi, disa pika vaj esencial tea tree oil për të marrë efekte anti-bakteriale dhe anti-mykotike që nevojiten për këmbët.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BUKURI FLOKE LEKURE NISESHTE ORIZI PERDORIMET

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved