Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Si të përdorni qumështin e kokosit për flokë të fortë dhe me shkëlqim
 
Shperndaje
ikub#: 1802060120
Si të përdorni qumështin e kokosit për flokë të fortë dhe me shkëlqim Përfitimet e qumështit dhe vajit të koksit në bukuri dhe shëndet janë të pafundme. Ashtu si vaji edhe qumështi i kokosit përmban lënë ushqyese dhe vitamina të cilat janë shumë të dobishme për ruajtjen e shëndetit të flokëve.
1-Hidratoin skalpin e kokës: Qumështi siguron lagështinë e nevojshme që i duhet lëkurës dhe flokut për të qëndruar gjithmonë i hidratuar, elastik dhe pa zbokth.
Pas larjes së flokëve me shampo, shpëlani kokën me qumësht kokosi dhe lini atë për 5 minuta. 
 
2-Largon zbokthin: Falë vetive hidratuese dhe ushqyese, qumështi largon lëkurën e thatë të skalpit të kokës duke shmangur krijimin e zbokthit. Për trajtimin e flokëve të thatë, përzieni 1 lugë qumësht kokosi me 1 lugë vaj ulliri dhe mbajeni në kokë për 20 minuta. Më pas lahuni si zakonisht.
 
3-Riparon flokët e dëmtuar: Përzieni një të bardhë veze me 2 lugë qumësht kokosi. Aplikojeni në flokë për 20 minuta.
 
4-Promovon rritjen e flokëve: Masazhoni kokën për me qumësht kokosi, mbajeni për 10 minuta dhe më pas lahuni si zakonisht.
 
5-Parandalon thinjen e flokëve: Përgatisni një përzierje me 1 lugë lëng limoni, 1 lugë vaj kokosi dhe 1 lugë qumësht kokosi dhe mbajeni në flokë për 30 minuta.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FLOKU KOKOSI PERFITIMET QUMESHT TRAJTIMI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved