Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Këshilla bukurie për femra që kanë ngjyrë lëkurë të errët
 
Shperndaje
ikub#: 1802080027
Këshilla bukurie për femra që kanë ngjyrë lëkurë të errët Te gjitha llojet e lëkurës janë unike dhe kane avantazhet apo pikat e dobëta te tyre.
Te gjitha llojet e lëkurës janë unike dhe kane avantazhet apo pikat e dobëta te tyre. Ne rastin e një lëkurë te erret mund te themi se ka dy avantazhe, zakonisht është me e shkëlqyeshme dhe defektet janë me pak te dukshme. Për me tepër ka disa sekrete dhe truke bukurie për femrat te cilat kane një ngjyre lëkurë te erret qe nëse i respektojnë mund te krijojnë një grim perfekt.
 
1. Hidratoni lëkurën
Nuk do t'ju ndihmoje shume grimi nëse nuk keni një lëkurë te hidratuar. Kështu është mire te kujdeseni, ta mbroni dhe te përdorni mbrojtje solare. Nuk duhet te mendoni kurrë se një ngjyre lëkure e erret është me rezistente nga rrezeve te diellit. Siç mund ta dini rrezet e diellit mund te shkaktojnë njolla te errëta dhe lëkurë nuk duket me uniforme.
 
2. Baza perfekte
Ngjyra e fondotintes tuaj duhet te jete e njëjtë me ngjyrën tuaj te lëkurës. Kjo ka për qellim qe te bej uniforme lëkurën dhe te kamufloje defektet. Çfarë do te ndodhte nëse do te përdornit një fondotinte te ndryshme.
 
3. Grimi i duhur
Mos e fshihni pamjen tuaj pas një grimi te renduar sepse nuk keni aspak nevoje. Ky lloj grimi nuk duket aspak bukur ne një lëkurë te erret kështu qe përfitoni nga avantazhi qe keni dhe aplikoni një grim te lehte. Gjate ditës është mire te përdorni rimel, korrektor i cili duhet te ketë një ngjyre te verdhe ne te kuqe ndërsa për sa i përket buzëve çdo lloj ngjyre duket bukur tek ju.
 
4. Nxirrni ne pah look-un tuaj
Pjesa me e madhe e femrave me ngjyre lëkurë te erret ka një avantazh, linja natyrale e syve është shume e theksuar sepse qerpikët janë te erret. Për te përfituar nga kjo mund te aplikoni një laps ne ngjyre kafe dhe mos harroni këshillën për te përdorur vetëm atë qe ju nevojitet.
 
5. Smokey eye
Sytë tuaj duken me te bukur nëse gjate ditës përdorni ngjyra te ftohta por nëse do te dilni ne mbrëmje grimi ideal për te bere është një smokey eye dhe mbi te gjitha nëse përdorni ngjyrën e arte.
 
6. Vetullat
Mjafton ti jepni atyre forme dhe ti mbushni me ndihmën e një lapsi kaf apo gri për një efekt me te mire bëni kujdes me aplikimin e produkteve te cilat do t'ju rendonin me shume tiparet.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FEMRA KESHILLA LEKURA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved