Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Gabimet që bëni kur visheni me të bardha
 
Shperndaje
ikub#: 1802090095
Gabimet që bëni kur visheni me të bardha Shume femra e preferojnë ngjyrën e bardhe. Ngjyra e bardhe te jep një pamje me stil dhe ne disa pjese te trupit thekson linjat.
Shume femra e preferojnë ngjyrën e bardhe. Ngjyra e bardhe te jep një pamje me stil dhe ne disa pjese te trupit thekson linjat. E bardha është një ngjyre e lehte për tu veshur por dhe e freskët dhe për këtë arsye shpesh preferohet te vishet ne pranverë dhe verë. Por megjithatë bëni disa gabime kur vishni këtë ngjyre kaq te bukur. Ja një liste ku gaboni kur vishni ngjyrën e bardhe.
 
1. Te vishni lingërie me ngjyre
Mbase e keni vene re shpesh se një këmishë e bukur e bardhe merr një pamje shume te shëmtuar sepse e keni veshur me një pale recipeta te zeza apo ne një ngjyre tjetër. Kujdes është mire te evitoni edhe recipetat ne ngjyre te bardhe sepse përsëri do te bien ne sy. Është me mire nëse zgjidhni një ngjyre nude.
 
2. Kostumi i bardhe nuk është gjithmonë zgjedhja me e mire
Total white është një veshje e bukur por kjo vetëm ne rastet e duhura. Një tjetër gjë qe duhet te keni parasysh është se ngjyra e bardhe duket bukur nëse keni një ngjyre lëkure te erret por edhe femrat me ngjyre te me te çelur me një veshje total white duken bukur.
 
3. Kur nuk përdorni përmasat e duhura
Ngjyra e bardhe i bën linjat tona te duken me voluminoze kështu qe e bardha nxjerre ne pah defektet tona. Kështu është mire te vishni një veshje ne ngjyre te bardhe dhe jo vetëm ne masën tuaj.
 
4. Pëlhura shume te holla
Kur shkoni për te blere një veshje ne ngjyre te bardhe sigurohuni qe pëlhura te jete e plote kështu do te keni një jetëgjatësi me te madhe te veshjes qe sapo keni blere dhe për me tepër nuk do te rrezikoni te keni një veshje transparente.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BARDHA GABIME VESHJE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved