Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Ja sa shpesh duhet ti prisni flokët, nëse jeni duke i rritur ato
 
Shperndaje
ikub#: 1802090080
Ja sa shpesh duhet ti prisni flokët, nëse jeni duke i rritur ato Edhe kur rrisni flokët prerja e majave të tyre është e nevojshme. Mirëpo sa shpesh duhen prerë ato?
Shkalla e rritjes së flokëve tuaj varet nga gjenetika, por gjithashtu edhe maskat ushqyese, masazhet e kokës si dhe ushqimi i duhur ndihmojë që ky proces të kryhet pak më shpejtë se zakonisht.
 
Mirëpo një tjetër faktor që ndihmon në rritjen dhe rigjenerimin e  flokëve është edhe prerja e majave të tyre. Në këtë mënyrë ju do të largoni flokun e dëmtuar dhe do të ndihmoni në rritjen më të shpejtë të tyre.
 
Estetistët e famshëm që merren me kujdesinë e yjeve të Hollywood-it rekomandojnë se edhe nëse jeni duke rritur flokët tuaj, ju duhet ti prisni majat e tyre çdo 12 deri në 16 javë. Në këtë mënyrë do të ndihmoni që edhe floku i rritur të jetë i shëndetshëm dhe i bukur.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FLOKET KUJDESI PRERJA RRITJA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved