Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Jeni femra tradicionale apo elegante?
 
Shperndaje
ikub#: 1802090075
Jeni femra tradicionale apo elegante? Nëse do te flisni për stilet e veshjeve mbase ai tradicional do t’ju dukej i njëjtë me atë elegant.
Nëse do te flisni për stilet e veshjeve mbase ai tradicional do t’ju dukej i njëjtë me atë elegant. Por ne fakt nuk është aspak kështu sepse te dy këto stile janë te ndryshëm nga njeri tjetri.
 
1. Stili tradicional
Personat me stilin tradicional gjenerojnë shume besim. Kane veshje shume klasike dhe te thjeshte. Jane persona qe reflektojnë respekt tek te tjerët. Këtyre femrave ju pëlqen thjeshtësia  dhe këtë e pasqyrojnë ne mënyrën e te veshurit. Femrat te cilat kane një stil tradicional apo klasik kane ne gardërobën e tyre këto veshje.
 
- Veshje te ngushta dhe te thjeshta, asnjë model i çuditshëm.
 
- Ngjyra klasike si për shembull e zeza, bluja e erret, grija dhe kafeja.
 
- Printet me te preferuara te femrave qe pëlqejnë një stil tradicional janë kuadratet ne te gjitha stilet.
 
- Këpucët janë me taka te larta apo te shkurtra ne ngjyre kafe apo te zeza.
 
2. Stili elegant
Stili elegant është shume i ndryshëm nga ai tradicional. Stili elegant është shume i thjeshte për tu dalluar. Ato femra te cilat preferojnë te përdorin një stil elegant e kane disi te lindur. 
 
- Kush preferon një stil elegant duhet te ketë ne gardërobë fustane shume delikat me linja te pastra dhe detaje.
 
- Ngjyrat me te preferuara janë te shumta por te lehta.
 
- Veshjet apo aksesoret duhet te kenë një cilësi te larte.
 
- Këpucët shpesh janë te thjeshta dhe me taka te ulëta ne te kundërt nga femrat tradicionale, stili elegant mund te pranoje edhe modele me inovative.
 
- Femrat qe ndjekin një stil elegant preferojnë gjithmonë te vishen sipas rastit.
 
Avantazhi i këtij stili është se mund te mbani veshje ndryshe nga te tjerët. Një veshje ne këtë stil pasqyron autoritet dhe leadership.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: ELEGANTE FEMRA TRADICIONALE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved