Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Trendet më të mira dhe më të këqija të modës që nga 1970
 
Shperndaje
ikub#: 1802090116
Trendet më të mira dhe më të këqija të modës që nga 1970 Moda është një përsëritje e vetes, që vjen në forma dhe detaje të ndryshme për çdo dekadë.
Vitet e fundit duket se kemi një rikthim të detajeve dhe veshjeve vitange, por sigurisht në mënyrën e tyre të moderuar. Ashtu si moda vjen me tendenca të bukura disa prej të cilave të pavdekshme, ashtu vjen edhe me gabime. Ja disa nga trendet më të mira dhe të këqija që kanë ekzistuar për çdo dekadë nga 1970 e deri më sot.
1970: Më e mira - fustani që lidhet; Më e keqja- E veshur me printe kuadrate nga koka tek këmbët.
1980: Më e mira - vëthët e mëdhenj që bien në sy; Më e keqja - veshjet me vata apo supe të mëdha.
1990: Më e mira - fustani me rripa ose slip dress; Më e keqja - pulovrat e shkurtra që dukeshin sikur kishin hyrë në ujë.
2000: Më e mira - Rritja e industrisë së modës dhe daljen e markave të përballueshme H&M, Zara and Forever 21; Më e keqja - xhinset me bel shumë të ulët.
2010: Më e mira - Siluetat peplum të veshjeve që krijojnë idenë e trupave në formë orë rëre ; Më e keqja - atletet me takë ortopedike nga brenda, që nuk ishin as moderne dhe as funksionale.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DEKADA MODA TRENDE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved