Pse aloe vera është e rëndësishme në kujdesin e flokëve
 
Shperndaje
ikub#: 1803070063
Pse aloe vera është e rëndësishme në kujdesin e flokëve Aloe vera është një bimë magjike në shëndet, kujdesin e lëkurës dhe flokut. Xheli i saj natyral ka veti të larta hidratuese dhe shëruese.
Aloe vera është një përforcues i sistemit imunitar, një hidratues i mirë i lëkurës dhe një trajtues i mirë i flokëve të thatë dhe të dëmtuar.
 
Xheli që vjen nga bima e aloe veras është e mbushur me vitamina, antioksidantë dhe enzima natyrale që ndihmojnë në zbutjen e skalpit të kokës, hidratimin e saj, dhe shmangien e acarimit dhe zbokthit.
 
Aloe Vera gjithashtu është një antibakterial natyror, antimikrobik dhe anti-inflamator duke ndihmuar në rritjen e flokëve të shëndetshme, të fortë dhe me shkëlqim.
 
Aloe Vera nxit folikulin në daljen e flokëve të rinj dhe rritjen e tyre. Gjithashtu riparon majat e djegura të flokëve dhe rrit elasticitetin duke i ruajtur nga këputja.
 
Pra nëse dëshironi flokë të butë dhe me shkëlqim, shtoni në rutinën tuaj të kujdesit të tyre edhe aloe verën.
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: ALOE VERA FLOKU KUJDESI MASKA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved