Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Si të kombinoni bukur vathët me veshje të ndryshme
 
Shperndaje
ikub#: 1803080056
Si të kombinoni bukur vathët me veshje të ndryshme E keni vene re ndonjëherë se disa aksesor kane një pamje me te bukur me disa veshje te caktuara?
E keni vene re ndonjëherë se disa aksesor kane një pamje me te bukur me disa veshje te caktuara? Ne këtë rast do te flasim për vathet te cilët kombinohen bukur me disa lloje veshjes dhe dekoltesh. Ja disa këshilla për ti pasur ne vëmendje për te kombinuar vathet me veshjen dhe dekoltenë e duhur.
 
1. Dekolte kuadrate
Vathet me te përshtatshëm për te kombinuar me një veshje e cila ka një dekolte kuadrate janë ato me zinxhir qe varen. Nëse dëshironi patjetër te shoqëroni këto vathe me një varëse atëherë këshilla është qe varëse te jete shume e holle dhe e shkurtër. Këshilla është te preferoni një pale vathe te gjate qe arrijnë deri tek supet ne këtë mënyrë nuk keni pse te vendosni edhe varëse.
 
2. Dekolte ne forme zemre
Nëse do te vishni një veshje me këtë dekolte atëherë ideale është te preferoni një pale vathe te vegjël dhe diskret si për shembull perla te vogla apo gurë te shkëlqyeshëm. Nëse dëshironi te vendosni një varëse atëherë zgjidheni me gjatësi te mesme për te shoqëruar vathet.
 
3. Dekolte bust
Nëse do te vishni një dekolte bust atëherë ne këtë rast keni dy opsione. Mund te preferoni një pale vathe te gjate ose te preferoni vetëm një varëse te madhe. Por mund te preferoni te vendosni një pale vathe rrathë dhe një varëse te vogël e cila te kombinohet me rrathët.
 
4. Dekolte V
Dekolteja ne formën e germës V ka disa opsione për te kombinuar vathet tuaja. Ne këtë rast nuk keni rregulla për te ndjekur mund te përdorni vath te çdo modeli duke filluar nga ato te holle, te gjate, te mëdhenj, te vegjël. Por bëni kujdes nuk duhet te vendosni një varëse te madhe sepse kështu do te prishni ekuilibrin e pamjes tuaj.
 
5. Dekolte e rrumbullaket
Nëse do te vishni një veshje atëherë është e këshilluar te preferoni një pale vathe te vegjël apo te mesëm por gjithsesi te holle. Është mire nëse evitoni aksesoret shume te mëdhenj. Nëse dëshironi te vendosni një varëse këshilla është te zgjidhni një varëse te holle.
 
6. Dekolte e mbyllur
Një veshje me këtë dekolte kombinohet bukur me një pale vathe me gurë apo punime. Nuk është aspak e rëndësishme nëse janë te vegjël, te varur apo te mëdhenj. Ne këtë rast nuk është e këshillueshme te vendosni një varëse.
Loading...
loading...


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: KOMBINIM VATHE VESHJA 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved