Jeta bashkëshortore në 13 vizatime
 
Shperndaje
ikub#: 1805240065
Një artist izraelit, i martuar prej 10 vitesh, ka realizuar një seri me vizatime që tregojnë përditshmërinë e jetës së tij martesore.
FOTO GALERI
Yehuda Devir dhe gruaja e tij Maya janë protagonistët e vetëm të këtyre vizatimeve shumë interesante.
“Gruaja më ndihmon me konceptin dhe zgjedh ngjyrat. Më pas, unë vazhdoj punën me ilustrimin”, tregon artisti.
Po ju, e gjeni dot veten në ndonjë nga vizatimet e mëposhtme?
Shfleto artikuj te tjere per: BASHKESHORTI IZRAEL PIKTORI YEHUDA DEVIR

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved