Si të trajtoni djegiet nga dielli sipas dermatologëve
 
Shperndaje
ikub#: 1806200029
Ne e dimë rëndësinë e vendosjes së kremit për mbrojtjen ndaj diellit, por sërish djegiet e lëkurës ndodhin.
FOTO GALERI
Në momentin që ndodhin, dhimbjet na pushtojnë dhe i bëjnë ditët dhe netët një ferr të vërtetë, ku nuk mund të mbajmë dot asgjë veshur apo të shtrihemi rehat. Për të mos folur pastaj për daljen në diell që e bën lëkurën të përcëllojë më shumë.
 
Ja disa këshilla si të lehtësoni dhimbjet e djegies nga dielli dhe të nxisni shërimin e shpejtë të saj.
 
Shfleto artikuj te tjere per: DIELLI DJEGIA KUJDESI LEKURA TRAJTIMI

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved