Këshilla si të trukoni sytë sipas formës së tyre
 
Shperndaje
ikub#: 1901120002
Ja disa këshilla nga te cilat mund te mësoni me shume si te grimoni sytë tuaj sa me bukur.
FOTO GALERI
1/4
1. Sytë e rrumbullaket Nëse karakterizoheni nga forma e syve te rrumbullaket dhe dëshironi ti jepni një pamje ne forme bajame me ane te grimit atëherë ju nevojitet: - Me pas duhet te lyeni një zone te vogël te qepallës se sipërme me një tonalitet për sytë ne ngjyre te çelur kështu do ti jepni me shume shkëlqim syve. - Me pas modeloni sytë ne forme bajame duke aplikuar një sfumature ne ngjyre kafe apo nje ngjyre tjetër te erret ne cepin e jashtëm te qepallës se sipërme. - Me pas sfumoni cepin e syrit duke nxjerre një bishte jashtë syrit. - Theksoni me shume qerpikët me disa shtresa rimeli dhe nëse dëshironi nënvijëzoni me një laps apo penel qepallën e sipërme duke nxjerre një bisht jashtë syve. - Nëse dëshironi mund te sfumoni konturen bashke me tonin e erret te syve.
Për te nxjerre me ne pah sytë dhe shikimin tuaj është e nevojshme te dini se çfarë forme kane sytë tuaj. Sigurisht sytë ne forme bajame janë ato me më shume fat sepse mund te duken bukur me çdo lloj grimi. Por duhet te dini se njerëz te ndryshëm karakterizohen nga forma te ndryshme dysh si për shembull sy ne forme bajame, sy ne forme te rrumbullaket, sy te rene, sy me bisht etj. Duke njohur formën e syve qe ju karakterizon do te arrini te bëni grimin e duhur për to dhe te keni një pamje shume te bukur dhe ne mënyrë natyrale. Ja disa këshilla nga te cilat mund te mësoni me shume si te grimoni sytë tuaj sa me bukur.
 
 
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: FORMA KESHILLA SYTE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved