Tashmë mund të lyeni sytë me petale trëndafili
 
Shperndaje
ikub#: 2005210098
Tashmë mund të lyeni sytë me petale trëndafili Tingëllon çuditshëm, por është e vërtetë...
Kur ndiheni të mërzitur nga monotonia e zakonshme dhe ju duhet një shpëtim për pamjen tuaj, tashmë janë petalet e trëndafilit. Ana Del Prete, e njohur ndryshe si @nightmaring, është profesionistja e make-up që ka guxuar me këtë prurje të re. Ajo mendon se në fushën e kozmetikës nuk ka rregulla, kështu që ka provuar të përdorë petalet e trëndafilit si paletë për sytë. Ana shpjegon se ajo i adhuron shumë lulet dhe blen shpesh. Një ditë ajo merr një petale trëndafili të kuq dhe rastësisht e provon te sytë. Video që ajo ka postuar ka marrë shumë pëlqime dhe kjo ide dizajni ishte fantastike. Gjithashtu ajo përmend se petalet e trëndafilit përveçse janë të bukura, janë edhe të shëndetshme. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

hi! i used a rose petal to make this!!! ?? it was neat :) ??here’s a little mental health tip.

.. short and sweet! as you’re reading this, turn your attention to your shoulders. are they tense? drop them. now check your jaw. is it clenched? unclench. check the spots you hold tension. neck, jaw, stomach... now take a deep breath. bodily awareness can greatly reduce stress levels AND anxiety. your body and mind work together! listen to what they need. love y’all!! ~ @elfcosmetics poreless putty primer #elfcosmetics @milkmakeup kush brow in dutch, kush mascara #milkmakeup #studiofam @nyxcosmetics born to glow concealer #nyxcosmetics @mehronmakeup paradise paints #mehronmakeup ~ #editorialmakeup #makeupcoyote #oddlysatisfyingvideo #avantgardemakeup #highfashionmakeup #buzzfeedvideo #theartistedit

A post shared by Ana (@nightmaring) on

loading...
Shfleto artikuj te tjere per: GRIM KOZMETIKE PETALE SY TRENDAFIL

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved