Si të përgatisni një krem qetësues dhe ushqyes me Aloe Vera
 
Shperndaje
ikub#: 2006270012
Si të përgatisni një krem qetësues dhe ushqyes me Aloe Vera Një krem me Aloe Vera që mund ta përgatisni vetë në shtëpi.
Aloe vera është një bime e cila njihet tashme për te mirat mbi shëndetin dhe sidomos mbi lëkurën. Ajo gjendet ne shume produkte kozmetike si kremrat hidratues, locionet e ndryshme, maskat e bukurisë, etj. Nëse doni te krijoni vete një krem me Aloe Vera ndiqni këto etapa.
 
Prisni një pjese nga bima me ane te një thike apo gërshëre te madhe. Hiqjani lëkurën e jashtme. 
Me pas futeni gjithë copën ne një mikser dhe përziejeni derisa te krijohet një forme mase e trashë. Ne një tas hidhni përbërjen e Aloe Veres. 
Merrni një kokërr  vitamine C, shtypeni me një luge dhe përziejeni me xhelin me lart. 
Me pas merrni një kokërr vitamine E dhe bëni te njëjtën gjë si me vitaminën C. Përziejini mire te gjitha dhe vendoseni kremin e formuar ne një kuti sterile.
Mund ta aplikoni kremin nëse keni irritime te lëkurës, plage, te çara apo djegie. Mund ta përdorni te paktën 3 here ne dite derisa pjesa e dëmtuar te shërohet.

 
Shfleto artikuj te tjere per: ALOE VERA HIDRATIM KREM PERGATITJA USHQYES

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved