Ventouris
Thonj te bukur   
Me anë të sekreteve që do t’ua mësojmë ne, thonjtë tuaj për një kohë të shkurtër do të bëhen të bukur, të mirëmbajtur dhe mirë të lyer.
Nga Sekrete Bukurie 17 Pri
 
0
0

thonje te bukur

Në mënyrë që thonjtë tuaj të kenë shkëlqim të natyrshëm, fërkoni ata me një arnë të ashpër, apo me një grishë limoni.

1. Largimi i lëkurës rreth thonjve

Për një pamjebukur të duarve, përpos kujdesit të rregullt me krem, duhet që ta hiqni edhe lëkurën rreth thonjve, që qërohet dhe mund të dhemb. Këtë më së lehti do ta bëni, nëse më parë këtë lëkurë e zbutni me krem special. Vejeni në lëkurë rreth thonjve, lëreni që të rrijë 2-3 minuta dhe – veproni.

2. Formësimi i thonjve

Pas largimit të lëkurës së qëruar, radha i vjen formësimit të thonjve. Nëse keni limë me katër anë të ndryshme, për shkurtim, formësim, lëmim dhe shkëlqim, atëherë thonjtë tuaj do të duken për mrekulli edhe pa llak fare.

thonj te bukur

3. Lyeni majat e thonjve

Shumica e femrave pajtohen se thonjtë më së miri duken me manikyr francez. Majat e thonjve më së lehti dhe në një mënyrë më precize do t’i lyeni me llak të bardhë duke përdorur markerë vetë-ngjitës. Nëse doni që thonjtë tuaj të duken interesant, atëherë përpos formave klasike, mund të përdorni edhe forma jo të rëndomta.

manikyr

4. Llaku pa ngjyrë si bazë

Pritni derisa të teret llaku i bardhë në majat e gishtave, e më pas tërë thonjtë lyeni me një shtresë të llakut pa ngjyrë. Mos pritni përsëri që të teret llaku, por menjëherë kaloni në hapin tjetër.

5. Renditni stolitë

Në mënyrë që të jeni sa më efektive, duhet që qysh më parë të paramendoni sesi do t’i stolisni thonjtë. Ndonjëherë vetëm një detaj në njërin thua mjafton që ta tërhiqni vëmendjen te thonjtë tuaj. Në fund, pa marrë parasysh se a jeni përcaktuar për gurëza me ngjyra të llojllojshme, fotografi, apo llak shkëlqyes, në fund lyeni thonjtë edhe me një shtresë të llakut pa ngjyrë, në mënyrë që t’i fiksoni stolitë.

loading...
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
ina
Para 77 muajsh  
  
kam deshir te vi tek ju
 Ikub.al
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
Chez Moi
Teoren
Bukurosh, apo macho
(Si do ta preferonit të dashurin? )

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Mos u dashuroni me ata qe zgjedhin fjale te bukura, por me a...
RECETA E DITES

Gatuaj për një, për veten tënde
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: LEKURA THONJ
Postuar nga: a.k
ikub #:
1004170075


Digitalb


UnionBank