Ventouris
Tendencat e fundit të veshjeve    
Kur mendojmë për plazhin, mendojmë gjithmonë për rroba banje dhe aksesorët e saj, por një element tjetër që ka rëndësi, është edhe veshja që duhet të zgjedhim në verë, veçanërisht në partyt verore.
Nga Sekrete Bukurie 16 Gsh
 
0
0


kepuca

Pjesa më e madhe e verës kalon në plazh dhe kjo bën që koloret të jenë shumë të kufizuara, nuk mund të përdorim ngjyrat e errëta, por ato të hapura. Gjithashtu, edhe prerjet, modelet, materialet e veshjeve, janë të ndryshme nga ato që veshim në metropol.

Në party preferohen shumë minifundet ose fustanet mini. Këto të fundit kanë qenë shumë të përdorura dhe janë akoma. Materialet preferohen të jenë elastike, me lule dhe me ujëra, gjë që i jep dritë dhe kolor trupit.
 

 

 

 

 

Stolitë

Stolitë duhet përdorur në harmoni me ngjyrën e flokëve dhe të tenit, por edhe me formën e fytyrës. Femrave me ngjyrë bionde të argjendtë të flokëve dhe me ten ngjyrëçelur, më së miri u rrinë stolitë nga argjendi me gurë ngjyrë të trëndafiltë dhe të kaltër të çelur si dhe perlat me shkëlqim të trëndafiltë.

canta

Femrave me flokë ngjyrë të arit dhe me ten të bronztë u përshtaten floriri, stolitë me tone të portokallit si dhe metalet Femrave me ngjyrë të errët të flokëve e me ten të çelur, u përgjigjen stolitë e floririt dhe të argjendit, ndërsa atyre me flokë ngjyrë gështenje dhe me ten më të mbyllët, u përgjigjen floriri si dhe perlat me shkëlqim të xhamtë.

Fytyrat

Fytyra katërkëndëshe duhet që rruazat rreth qafës do të bëjnë që fytyra katërkëndëshe të duket më e shkurtër, ndërsa asaj me formë të shkronjës U do t’ia zbusin vijën e ashpër të mjekrës. Vathët duhet të jenë sa më të vegjël.

fytyra

Fytyra në formë zemre, kësaj forme i përgjigjen stolitë e shkurtra, vathët në formë të lotëve ose trekëndëshi, të cilat fytyrës do t’i japin baraspeshë.

Fytyra e rrumbullakët duhet që stolitë e gjata, fytyrës së rrumbullakët do t’i japin përshtypje pak më të gjatë, ndërsa vathët duhet të jenë të gjatë e të ngushtë.

Fytyra ovale, me këtë formë gati të gjitha stolitë rrinë bukur, ndërsa vathët mund të jenë në formë hallkash ose varëse.

loading...
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
sabina
Para 67 muajsh  
  
shume nice
 


Sugjerime për shopping
1.
Fustane
6.
Syze
2.
Xhaketa dhe pallto
7.
Këpucë
3.
Funde
8.
Çanta
4.
Bluza
9.
Orë
5.
Bizhuteri
10.
Veshje për meshkuj

Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Moda
Chez Moi
Teoren
Bukurosh, apo macho
(Si do ta preferonit të dashurin? )

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Askush nuk i përket askujt. Njerëzit vijnë ne jetën tone atë...
RECETA E DITES

Vezë të mbushura me peshk ton dhe majonezë
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: AKSESORE VESHJE
Postuar nga: khoxha
ikub #:
1008160079


Digitalb


UnionBank