Te arredoni shtepine me ngjyre roze   
Ne tonalitet e saj, bonton, pastel, pink, shoking, roze e ftohte apo thjeshte roze e lehte, ne imagjinaten kolektive, kjo ngjyre eshte ngjyra femerore, dhe per kete arsye gjendet shpesh ne dhomat e gjumit per vajza.
Nga ikub.al 11 Sht
 
0
0

15-Cool-Ideas-for-pink-girls-bedrooms-1-554x364

Nese keni deshire ti jepni shtepise tuaj nje stil roze ndiqni keshillat.

Nga miti tek romanca roze

Sipas mitologjise greko-romane, ngjyra roze ishte ngjyra e preferuar i Kupidit dhe me pas ai ja adresoi te emes se tij Veneres, Perendeshes se bukurise. Ne kromoterapi, mendohet se ngjyra roze largon mendimet e trishtuara, ne fakt nuk thuhet "ta shohim jeten roze". Ne vitet 90' ngjyra roze merr tonet e dashurise, stil Harmony, ndersa sot vleresohen tonalitet e saj si: pink, pastel, roze e ftohte etj.

Ne cilat dhoma?

15-Cool-Ideas-for-pink-girls-bedrooms-14

Sinonim i qetesise dhe butesise, ngjyra roze eshte shume e pershtatshme per dhomen e gjumit. Kombinohe me ngjyren jeshile, do ti jap ambjentit nje stil kontemporan. Gjithashtu kjo ngjyre eshte perfekte edhe per sallonin e ngrenies. Ne banjo, nje ngjyre roze pastel do te ishte shume mire, kete ngjyre mund ta evitoni vetem ne zonen e studios, pasi keto dhoma i jane dedikuar aktivitetit. Ne cdo rast, ngjyra roze do ti dhuroje drite pjeseve te erreta te shtepise tuaj.

Me cilat ngjyra ta kombinojme ?

E verdha, bluja jane ngjyra te cilat duhen evituar, sepse prishin shkelqimin e ngjyres roze, ndersa e ngjyra e zeze, jeshile, apo kafe ne cokollate jane te preferueshme per te krijuar nje efekt kromatik. Por si gjithemone eshte ceshtje shijes!

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
enisa
Para 60 muajsh  
  
e du ket dhomen
 
enisa
Para 60 muajsh  
  
dua qeket dhomen e2te
 
rina
Para 68 muajsh  
  
un i kom 9 vjet po du me ble qit dhom sa pare eshte kjo dhom a bon me dit
 
ledja
Para 69 muajsh  
  
kjo e dyta e bukur qenka po ca vendi esht se dua ta blej
 
anila
Para 71 muajsh  
  
shum te bukura dhomat po une e kom pak me te mir se nuk jam ne kosov po ne Gjermani po shum me te mir si qekjo
 
edona
Para 71 muajsh  
  
We qfar dhome qekjo e para
 
riarda
Para 77 muajsh  
  
hahhaaa e fmija niher jo un e kam dhomen me barbi jo sene vene tu u rrok ktu sban mu rrok kshtu , veq live
 
dhurata
Para 77 muajsh  
  
shum te mira dhomat po un e kam ma te mier un e kam dhomene krejt me barbi edhe paket
 
yllka
Para 77 muajsh  
  
shum te mila eun ekm malak balbin une jam 4 vjeq tung
 
era
Para 77 muajsh  
  
shum te mira fotote edhe dhomat edhe ti dhurat nuk e ki ma te mir se eqito se niqin her kum hin te shpija jote edhe te dhoma jote . ok ju lumt me punen . shum mir.
 
dhurata
Para 77 muajsh  
  
hej qysh mi fshi bre komentet a se paldhje kum shkruj .
 
dhurata
Para 77 muajsh  
  
po baj hagare po shum te mira se edhe un e kam ni dhom me barbi e dhe te shtrume me laminat bravo ju koft kush i ka ba keto dhoma shum te bukra .. no komet ....
 NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shtëpia dhe kopshti
Chez Moi
Klinika Vera-Virhov
Nëse do të kishit mundësinë të njihnit të ardhmen
(Do të donit ta mësoni?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Vetëm ata qe shqetësohen për ju mund t'iu dëgjojnë edhe kur ...
RECETA E DITES

Pulë e marinuar me erëza
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: ARREDIM ROZE
Postuar nga: a.k
ikub #:
1009110040
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9