marketkonekt
0 0
12
 

Te arredoni shtepine me ngjyre roze


Ne tonalitet e saj, bonton, pastel, pink, shoking, roze e ftohte apo thjeshte roze e lehte, ne imagjinaten kolektive, kjo ngjyre eshte ngjyra femerore, dhe per kete arsye gjendet shpesh ne dhomat e gjumit per vajza.

11 Sht
Burimi:

ikub.al

15-Cool-Ideas-for-pink-girls-bedrooms-1-554x364

Nese keni deshire ti jepni shtepise tuaj nje stil roze ndiqni keshillat.

Nga miti tek romanca roze

Sipas mitologjise greko-romane, ngjyra roze ishte ngjyra e preferuar i Kupidit dhe me pas ai ja adresoi te emes se tij Veneres, Perendeshes se bukurise. Ne kromoterapi, mendohet se ngjyra roze largon mendimet e trishtuara, ne fakt nuk thuhet "ta shohim jeten roze". Ne vitet 90' ngjyra roze merr tonet e dashurise, stil Harmony, ndersa sot vleresohen tonalitet e saj si: pink, pastel, roze e ftohte etj.

Ne cilat dhoma?

15-Cool-Ideas-for-pink-girls-bedrooms-14

Sinonim i qetesise dhe butesise, ngjyra roze eshte shume e pershtatshme per dhomen e gjumit. Kombinohe me ngjyren jeshile, do ti jap ambjentit nje stil kontemporan. Gjithashtu kjo ngjyre eshte perfekte edhe per sallonin e ngrenies. Ne banjo, nje ngjyre roze pastel do te ishte shume mire, kete ngjyre mund ta evitoni vetem ne zonen e studios, pasi keto dhoma i jane dedikuar aktivitetit. Ne cdo rast, ngjyra roze do ti dhuroje drite pjeseve te erreta te shtepise tuaj.

Me cilat ngjyra ta kombinojme ?

E verdha, bluja jane ngjyra te cilat duhen evituar, sepse prishin shkelqimin e ngjyres roze, ndersa e ngjyra e zeze, jeshile, apo kafe ne cokollate jane te preferueshme per te krijuar nje efekt kromatik. Por si gjithemone eshte ceshtje shijes!


ebuy sondazhIKUB ne Instagram


ilma
Sondazh
Femrat e bukura në politikë
(Mendoni se bukuria është një element ndihmës ne realizimin e detyrës?)

Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: akora
Lexuar: ikub #:
 12
ARREDIM ROZE
 16.013 1009110040

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
enisa
Para 30 muajsh  
  
e du ket dhomen
     
enisa
Para 30 muajsh  
  
dua qeket dhomen e2te
     
rina
Para 38 muajsh  
  
un i kom 9 vjet po du me ble qit dhom sa pare eshte kjo dhom a bon me dit
+1     
ledja
Para 38 muajsh  
  
kjo e dyta e bukur qenka po ca vendi esht se dua ta blej
     
anila
Para 41 muajsh  
  
shum te bukura dhomat po une e kom pak me te mir se nuk jam ne kosov po ne Gjermani po shum me te mir si qekjo
     
edona
Para 41 muajsh  
  
We qfar dhome qekjo e para
     
riarda
Para 47 muajsh  
  
hahhaaa e fmija niher jo un e kam dhomen me barbi jo sene vene tu u rrok ktu sban mu rrok kshtu , veq live
     
dhurata
Para 47 muajsh  
  
shum te mira dhomat po un e kam ma te mier un e kam dhomene krejt me barbi edhe paket
     
yllka
Para 47 muajsh  
  
shum te mila eun ekm malak balbin une jam 4 vjeq tung
     
era
Para 47 muajsh  
  
shum te mira fotote edhe dhomat edhe ti dhurat nuk e ki ma te mir se eqito se niqin her kum hin te shpija jote edhe te dhoma jote . ok ju lumt me punen . shum mir.
     
dhurata
Para 47 muajsh  
  
hej qysh mi fshi bre komentet a se paldhje kum shkruj .
+1     
dhurata
Para 47 muajsh  
  
po baj hagare po shum te mira se edhe un e kam ni dhom me barbi e dhe te shtrume me laminat bravo ju koft kush i ka ba keto dhoma shum te bukra .. no komet ....
+1     


| Shto tek te Preferuarat
Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme
alpet
GlobeAlbania