Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Maske per heqjen e pikave te zeza
 
Shperndaje
ikub#: 1009290112
Maska per fytyre te bera ne menyre natyrale.

cura-del-viso

Perzjeni ne sasi te barabarta sode buke dhe uje dhe perhapeni ne fytyre duke e ferkuar per 2-3 minuta. Me pas shplajeni fytyren me uje te vaket. Perpara se te pergatisni maska ne kushte shtepie, percaktoni llojin e lekures se fytyres. Per lekure te thate (e rrjedhimisht shfaqje rrudhash): Perzieni nje te verdhe veze me nje luge kos dhe nje luge mjalt derisa te krijoni nje perberje te bute. Shperndajeni neper fytyre dhe lijeni te veproje per afro 10-15 min para se ta shplani fytyren me uje te vaket.

Per lekure te yndyrshme:

Perzieni nje banane te shtypur me nje luge kos dhe pak leng limoni. Shperndajeni neper fytyre dhe lijeni te veproje per 10-15 min para se ta shplani fytyren me uje te vaket.Ventouris
ventouris


Marre nga Sekrete Bukurie
Shfleto artikuj te tjere per: FYTYRA MASKE

loading...


mira   Para 18 muajsh     
pershendetje qfare kremi i jek pikat e kafte a din ndokush naje krem qe jek pikat ?
ernesa   Para 39 muajsh     
un jam erensa dhe kam nje problem qe shum me pengon jan pikat e kafta edhe nese muni me tregu dikush se clin krem mund me perdor nese mundeni ju lutemi
arlina   Para 39 muajsh     
a mundeni mem tregu se cka me perdor kunder pikave te kafta
elsa   Para 65 muajsh     
edhe un e kam nje problem si te rines fjolles edhe te blertes un po e perdori nje krem per pikat e kafta esht per diten dhe naten hoka esht e gjelbert dhe shenon nivea osht nje qik me gjys fytyr te bardh dhe tjetren me pika mua po me ndihmon ti largoj ndoshta edhe per ju esht e efektshme
rina   Para 74 muajsh     
po me nive hiqen te terat a te mund ta gjeni ne etc e vende nde te tjera
rozana   Para 75 muajsh     
ju lutem me tregoni nje maske per heqjen e njollava te kuqe qe te mos ngelin shenje nje fyteyre ju lutem sa me shpejt...
dejvis   Para 75 muajsh     
cjan kto grnjeshtra se sa e provova mi peri pikat e zez pika me qelb
blerta   Para 75 muajsh     
pershendetje a mund te me ndihmoni se si mund ti hjeki pikat e kafta qe me dalin ne stinen e veres dhe te pranveres ju flm shum
ashu   Para 76 muajsh     
vfegbrttnbrtn
fjolla   Para 77 muajsh     
me pelqen komenti i Rines a Mund ti hjkeim apo si pikat e kafta
rina   Para 78 muajsh     
a mund te me ndihmoni si mund ti hek pikat e kafta prej fytyre me se shumti me dalin gjat stines se pranveres
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Alviero
Chez Moi
Living

Digicom

Më të lexuarat


Turizmi
Butik Alviero


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved