Maske per heqjen e pikave te zeza   
Maska per fytyre te bera ne menyre natyrale.
Nga Sekrete Bukurie 29 Sht
 
0
0

cura-del-viso

Perzjeni ne sasi te barabarta sode buke dhe uje dhe perhapeni ne fytyre duke e ferkuar per 2-3 minuta. Me pas shplajeni fytyren me uje te vaket. Perpara se te pergatisni maska ne kushte shtepie, percaktoni llojin e lekures se fytyres. Per lekure te thate (e rrjedhimisht shfaqje rrudhash): Perzieni nje te verdhe veze me nje luge kos dhe nje luge mjalt derisa te krijoni nje perberje te bute. Shperndajeni neper fytyre dhe lijeni te veproje per afro 10-15 min para se ta shplani fytyren me uje te vaket.

Per lekure te yndyrshme:

Perzieni nje banane te shtypur me nje luge kos dhe pak leng limoni. Shperndajeni neper fytyre dhe lijeni te veproje per 10-15 min para se ta shplani fytyren me uje te vaket.


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
ernesa
Para 15 muajsh  
  
un jam erensa dhe kam nje problem qe shum me pengon jan pikat e kafta edhe nese muni me tregu dikush se clin krem mund me perdor nese mundeni ju lutemi
 
arlina
Para 15 muajsh  
  
a mundeni mem tregu se cka me perdor kunder pikave te kafta
 
elsa
Para 41 muajsh  
  
edhe un e kam nje problem si te rines fjolles edhe te blertes un po e perdori nje krem per pikat e kafta esht per diten dhe naten hoka esht e gjelbert dhe shenon nivea osht nje qik me gjys fytyr te bardh dhe tjetren me pika mua po me ndihmon ti largoj ndoshta edhe per ju esht e efektshme
 
rina
Para 50 muajsh  
  
po me nive hiqen te terat a te mund ta gjeni ne etc e vende nde te tjera
 
rozana
Para 51 muajsh  
  
ju lutem me tregoni nje maske per heqjen e njollava te kuqe qe te mos ngelin shenje nje fyteyre ju lutem sa me shpejt...
 
dejvis
Para 51 muajsh  
  
cjan kto grnjeshtra se sa e provova mi peri pikat e zez pika me qelb
 
blerta
Para 51 muajsh  
  
pershendetje a mund te me ndihmoni se si mund ti hjeki pikat e kafta qe me dalin ne stinen e veres dhe te pranveres ju flm shum
 
ashu
Para 52 muajsh  
  
vfegbrttnbrtn
 
fjolla
Para 53 muajsh  
  
me pelqen komenti i Rines a Mund ti hjkeim apo si pikat e kafta
 
rina
Para 54 muajsh  
  
a mund te me ndihmoni si mund ti hek pikat e kafta prej fytyre me se shumti me dalin gjat stines se pranveres
 


Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
raiffeisen
living
Cili nga problematikat e mëposhtme
(Do te ishte me e padëshirueshmja për ju)FILXHANI SOT

Të dashurosh nuk do të thotë të shohësh njëri-tjetrin në sy,...
RECETA E DITES

Semifredo me luleshtrydhe
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Jeta e dyfishtë e tim shoqi


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
FYTYRA MASKE
1009290112


Reklame


Reklame
Hako
Reklame
Alviero


Reklame
MK_Shorteu