amg
0 0
1
 

Floke 2011, modele, prerje dhe ngjyra


Kete vit, nuk ka justifikime per te ndryshuar look, sepse modelet jane te shumta, te bukura dhe adapte per te gjitha femrat.

06 Tet
Burimi:

ikub.al

0

Te fillojme me ngjyren. Tonalitet i ketij sezoni jane biondet, ne nuancat platin. Eshte nje ngjyre shume e veshtire , pasi jo te gjitha femrave ju shkon, keshtuqe duhet te beni kujdes me kete ngjyre nese do te deshironit ta zgjidhnit. Kjo ngjyre tenton te oksidohet dhe nuk duhet te japi efektin e flokut te djegur.

E kuqja, sigurisht eshte nje "ever green" e cila nuk e humb asnjehere bukurine e saj. Edhe ne kete rast nese ngjyra eshte shume e thelle, kjo do tju tregonte edhe me bukur. Kush preperon geshtenjen e thjeshte, mund te luaj me disa nuanca brenda saj. Duhet te evitoni floket me fije, mbi te gjitha ato qe behen me shirita, nuk jane aspak ne mode dhe tentojne tju plakin.

Ndersa, prerjet, kane liri zgjedhjeje. Persa i perket modeleve per ato femra qe kane floke te gjate, fjala kyc eshte: te mbledhura. Bishti klasik, mund te transformohet ne forma edhe pak te cuditshme.


register


ventus

IKUB ne Instagram


ilma
Sondazh
Vajza
(A ju pelqen trupi juaj?)

Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: akora
ikub #:
 1
FLOKE MODELE
1010060004

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Astrit
Para 34 muajsh  
  
mir mir mir
-1     


| Shto tek te Preferuarat
Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme


alpet

as
spitaliamerikan