E njihni origjinen e mbiemrit tuaj ?   
Mbiemri do te thote shume, cdo mbiemer paraqet deshmine e nje te kaluare te pasur me histori dhe sinjifikative.
Nga Infoalbania 11 Nën
 
0
0

green-economy

Paraaredhesit tane kane ekzistuar ne pervojen duke lene ne nje qytet apo komune nganjehere kujtime te pashlyeshme, episode te kaluara qe ndonjehere jane injoruar, por qe coi ne ate qe jemi sot. Ka shume njerez qe vetem nga kurioziteti duan te zbulojne origjinen e tyre, duke filluar me studimin e mbiemrit dhe pemen familjare. Ne te njejten kohe, disa site te specializuara lejojne te gjeni informacione ne lidhje me te afermit tuaj te cilet nuk u njihej ekzistenca, pasardhesit ne nje gjendje te jashtezokonshme jane detyruar te levizin ne rajone te tjera te cilet kane humbur kontaktet.

Ja cilat jane faqet per te kerkuar te dhenat per origjinen tuaj.

Ancestry, eshte motori i kerkimit qe ofron me shume se 11.8 milione trungje familjare qe permban me shume se nje milliard emra. Ky arkiv i madh mund te zgjerohet me tej, sepse ju lejon te lidheni me motore kerkimi te tjere neper bote dhe me ane te kontributit te tyre arrin te krijoje pemen pemen familjare. Foto, dokumenta, materiale  te shtypura, fotografi nga arkivat dhe te tjera informacione jane vene ne dispozicion per kerkimin e rrenjeve te familjes. Nepermjet faqes ju mund te ngarkoni fotografi te eterve tuaj dhe per te ndertuar pemen tuaj familjare .

Pasi te keni gjetur studimin tuaj fisnik, studio eshte ne gjendje per te arritur nje riprodhim me ngjyra, bere me dore nga piktore me pervoje si leter pergamene, embleme e familjes te ciles ajo i perket. Te gjitha te pasuruar nga nje historik, qe ilustron gjurmimin e historise se shtepise se vete dhe referenca bibliografike per burimin nga i cili eshte marre .

Doni te kerkoni per te afermit dhe miqte e punojne jashte vendit? Ju mund te gjeni emrat e familjeve qe kane emigruar ne Argjentine, Brazil, Gjermani, Shtetet e Bashkuara dhe shume qytete te tjera te huaja ne kerkim te nje pune apo nje mundesi, neper disa vende te specializuara.

Ne faqen e “'Ellis Island" ishullin e njohur afer New York gjysma e emigranteve te pare, mund te kontrollohen menjehere dhe falas ardhja e vertete e nje te afermi ne Shtetet e Bashkuara. Ndersa ne faqen “Immigrantships'' mund te kerkoni permes perdorimit te bankave te dhena te vecanta me emrat e refugjateve ne Australi, pas Luftes se Dyte Boterore apo edhe vendin e Giovanni Agnelli Fondazione i cili mbledh informacione ne te dhenat e emigranteve italian ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, Argjentine dhe Brazili.

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
aferdita
Para 4 ditesh  
  
Prejardhja e mbiemrit Badivuku Vushtrri Kosove
 
Gazmend Aliçki
Para 3 muajsh  
  
Përshendetje, E kam deshirën ta di se çfarë domethenjë kishte Emri im (Gazmend) dhe qe sa vjeç exziston ky Emër. Ashtu dhe për mbiemrin tim (Aliçki).
 
Elton nikoci
Para 6 muajsh  
  
doja te dija ne lodhje me mbiemrin si e kemi pasur dhe a jemi ne shqiptar apo malazez
 
Mensur
Para 11 muajsh  
  
Origjina e fisit jera
 
ADRIATIK
Para 13 muajsh  
  
orgjina e biemrit JAUBELLI
 
saimir beshaj
Para 13 muajsh  
  
origjina e mbiemrit
 
Barjam Veizaj
Para 18 muajsh  
  
Prejardhja
 
Maksim NaÇi
Para 18 muajsh  
  
origjina e mbiemrit NaÇi
 
veizaj barjam
Para 43 muajsh  
  
nga eshte prejardhja e mbiemrite "veizaj"
 NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Femrat.al
Chez Moi
alviero
Nëse do të kishit mundësinë të njihnit të ardhmen
(Do të donit ta mësoni?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

T'i besh keq dikujt është njësoj si te hedhesh një gur ne de...
RECETA E DITES

Peshk shpatë me kërpudha
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
1011110058
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9