ebuy.al
0 0
1
 

Biskota me sheqer


Receta e dites.

20 Jan
Burimi:

ikub.al

Perberesit:

* 2 e 3/4 filxhan caji miell
* 1 luge caji sode buke
* 1/2 luge caji "Bakign powder"
* 1 filxhan caji sheqer
* 1 veze
* 1 luge caji vanilje
* kanelle

Pergatitja:

Ngoheni furren me pare ne 190' grade, ne nje tas te vogel perzieni miellin, soden e bukes dhe Bakign powder, me pas ne nje tas te madh perzieni gjalpin dhe sheqereni, derisa te krijohet nje mase e njetrajtshme. Shtoni vezen dhe vaniljen, duke i rrahur. Shtojeni perzierjen me miell gradualisht. Kur brumi te jete gati, ndajeni ne topa te vegjel, perzieni pak sheqer dhe kanalle se bashku. Lyejini majat e biskotave me kete perzierje. Vendosini ne nje tave te palyer me asgje. Piqini per 8-10 minuta.
hygeia655x90
Dermatologji
Sekreti për duar rinore dhe të bukura
Mos neglizhoni me kujdesin ndaj duarve tuaja.
Pyet DermatologunSondazh
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: akora
Lexuar: ikub #:
 1  5.254 1101200006

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
denis
Para 11 muajsh  
  
me pelqejne shume ikam gatuar ne shtepi dhe jane fantastike
+1     


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Spitali Amerikan