0 0
 
Per nje lekure te shendoshe pa akne, pa rrudha, pa pigment   
Per te kuruar lekuren nuk eshte e mjaftueshme qe te vendosesh krem dy here ne dite, por edhe te investosh ne produkte bukurie.
Nga ikub.al 28 Shk

Eshte i efektshem ne reduktimin e rrudhave, njollave te pleqerise, te lekures se demtuar nga dielli dhe shenjat nga aknet. Trajtimi stimulon prodhimin e qelizave te lekures dhe te kolagjenit. Lekura ka dy shtresa kryesore: epidermen dhe dermen. Ne siperfaqe te epidermes ekziston nje shtrese e siperme qe quhet stratum corneum. Kjo shtrese eshte si strehe e shumices se papersosurave te lekures, sic jane: rrudhat e lehta dhe njollat, qe shfaqen si pasoje e krijimit te qelizave te vdekura ne te. Pajisja leshon mikrokristale ne siperfaqen e lekures dhe si rezultat behet gerryerja e kesaj shtrese te lekures. Cdo trajtim zgjate nga 30 deri ne 60 minuta. Per te arritur rezultat me te maksimal, numri i trajtimeve duhet te jete ndermjet 5 dhe 12, ne cdo dy ose tre jave. Gjithashtu mundt te trajtohet edhe dekolteja.

Dobite:

- Praktikisht ska efekte anesore.
- Lekura behet me e fresket dhe me e shkelqyer
- Trajtim i sigurt dhe i efekteshem, i cili mund te behet gjate pushimit te drekes
- Mund te behet ne gjitha llojet e lekures
- Mund ti khteheni aktiviteteve ditore menjehere pas trajtimit

Cfare duhet pasur parasysh:

- Per te arritur rezultate te kenaqshme, nevojiten disa trajtime
- Per kujdes ndaj lekures mund te rekomandohet nje program i vecante ne menyreqe te fitohen rezultate maksimale.
- Pas trajtimit, nje jave rresht, duhet te perdoret kremi mbrojtje nga dielli me faktor SPF 30.

Trajtimi i fytyres

Ky trajtim perfshin pastrimin e fytyres, analizat e fytyres, pilingun e fytyres, pastrim me avull, ushqyerjen e fytyres me maska adekuate, si dhe kujdesin me frekuencen me te larte qe ben dezinfektimin e fytyres. Ne varesi te tipit te lekures behet edhe trajtimi i lekures, trajtimi i akneve, trajtimi i rrudhave, trajtimi i fytyres se dehidratuar etj. tretmani zgjate diku rreth 60 minuta dhe ne kete tretman mund te trajtohet dhe dekolteja. Pastrimi i thelle i fytyres perfshin kombinimin e pastrimit klasik dhe mikrodermabraziont, me kete rast se pari behet pastrimi i fytyres, e pastaj aplikohet mikroderabrazioni.
   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
metrola
Para 35 muajsh  
  
shum faqe e mire
 
metrola
Para 35 muajsh  
  
faqe shum e mire
 
donika
Para 46 muajsh  
  
ju lutem me tregoni sa kuyshton nje trajtim per gjiyh trupin dhe fytyren
 


Na ndiqni
ilma
living
Përfshirja e femrave në politike
(Si mendoni se duhet të realizohet ajo?)

time.al


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
BUKURI LEKURA
1102280007


Argetohu Gjej
katalogu
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame
Hako_0317


Reklame
Euromedica_120x300
Reklame
spitali amerikan


Reklame
marketkonekt