Ventouris
Per nje lekure te shendoshe pa akne, pa rrudha, pa pigment   
Per te kuruar lekuren nuk eshte e mjaftueshme qe te vendosesh krem dy here ne dite, por edhe te investosh ne produkte bukurie.
Nga ikub.al 28 Shk
 
0
0

Eshte i efektshem ne reduktimin e rrudhave, njollave te pleqerise, te lekures se demtuar nga dielli dhe shenjat nga aknet. Trajtimi stimulon prodhimin e qelizave te lekures dhe te kolagjenit. Lekura ka dy shtresa kryesore: epidermen dhe dermen. Ne siperfaqe te epidermes ekziston nje shtrese e siperme qe quhet stratum corneum. Kjo shtrese eshte si strehe e shumices se papersosurave te lekures, sic jane: rrudhat e lehta dhe njollat, qe shfaqen si pasoje e krijimit te qelizave te vdekura ne te. Pajisja leshon mikrokristale ne siperfaqen e lekures dhe si rezultat behet gerryerja e kesaj shtrese te lekures. Cdo trajtim zgjate nga 30 deri ne 60 minuta. Per te arritur rezultat me te maksimal, numri i trajtimeve duhet te jete ndermjet 5 dhe 12, ne cdo dy ose tre jave. Gjithashtu mundt te trajtohet edhe dekolteja.

Dobite:

- Praktikisht ska efekte anesore.
- Lekura behet me e fresket dhe me e shkelqyer
- Trajtim i sigurt dhe i efekteshem, i cili mund te behet gjate pushimit te drekes
- Mund te behet ne gjitha llojet e lekures
- Mund ti khteheni aktiviteteve ditore menjehere pas trajtimit

Cfare duhet pasur parasysh:

- Per te arritur rezultate te kenaqshme, nevojiten disa trajtime
- Per kujdes ndaj lekures mund te rekomandohet nje program i vecante ne menyreqe te fitohen rezultate maksimale.
- Pas trajtimit, nje jave rresht, duhet te perdoret kremi mbrojtje nga dielli me faktor SPF 30.

Trajtimi i fytyres

Ky trajtim perfshin pastrimin e fytyres, analizat e fytyres, pilingun e fytyres, pastrim me avull, ushqyerjen e fytyres me maska adekuate, si dhe kujdesin me frekuencen me te larte qe ben dezinfektimin e fytyres. Ne varesi te tipit te lekures behet edhe trajtimi i lekures, trajtimi i akneve, trajtimi i rrudhave, trajtimi i fytyres se dehidratuar etj. tretmani zgjate diku rreth 60 minuta dhe ne kete tretman mund te trajtohet dhe dekolteja. Pastrimi i thelle i fytyres perfshin kombinimin e pastrimit klasik dhe mikrodermabraziont, me kete rast se pari behet pastrimi i fytyres, e pastaj aplikohet mikroderabrazioni.

loading...
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
metrola
Para 60 muajsh  
  
shum faqe e mire
 
metrola
Para 60 muajsh  
  
faqe shum e mire
 
donika
Para 71 muajsh  
  
ju lutem me tregoni sa kuyshton nje trajtim per gjiyh trupin dhe fytyren
 Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Femrat.al
Chez Moi
Teoren
Bukurosh, apo macho
(Si do ta preferonit të dashurin? )

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Shprehini gjithmonë ndjenjat sepse mundësitë mund te humbasi...
RECETA E DITES

Oriz spanjoll
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: BUKURI LEKURA
Postuar nga: a.k
ikub #:
1102280007


Digitalb


UnionBank