Magjia e dritave - Content, Lifestyle, Shtepia - ikub.al
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese   |  Time.al
 
 
Magjia e dritave
 
Shperndaje
ikub#: 1103240030

Ngjyrat apo fromat e llampave i japin dhomave te gjumit dhe ndjenjes nje ndjesi tjeter, i bejne te duken me te larta, me te gjera apo me te ngrohta sesa jane ato ne te vertet.

Ndricimi baze

Ndricimi i mjaftueshem mund te krijoje ose shkaterroje shtepine tuaj. Ne mund te shpenzojne ore te tera duke skicuar, por ne te vertet eshte drita ajo qe tregon hapsiren e vertet te mjedisit ku ne ndodhemi, duke kerkuar nje ndricim baze ne cdo dhome.

Truket e ndricimit

* Skema juaj e ndricimit duhet te jete mjaft fleksibel per te krijuar nga agimi deri ne muzg nje atmosfere te ndryshme ne shtepi
* Per te ndryshuar nivelin e drites, alterno nivelin e ndricimit ne menyre qe dhoma te duket me dimensione me te medha, duke ndryshuar edhe ngjyren e mureve.

Bejeni dhomen tuaj te duket me e bollshme

* Perdor neonet per te zgjeruar driten dhe ngjyren e saj.
* Perdor dritat teke me ambazhure te larte per te ndricuar muret.
* Krijo panele drite ne ekstremitetet e dhomes, aq sa syri te shohe, duke e bere dhomen te duket me e bollshme.
* Drita duhet te jete e dukshme ne te kater qoshet e dhomes.

Bejeni dhomen tuaj te duket me e ngrohte

* Perdorni disa lloje llambash tavoline, te vecuara ose ne grup, per te krijuar shume "pishina" te vogla me ndricim te gjere, ne menyre qe dhome te duket me e ngrohte.
* Mos vendos drite mbi tavan.Ventouris


Postuar:24 Mar
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DEKOR NDRICIMAlbtelecom


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Më Të Fundit
Lifestyle
'Brew Coffee' shija që s’keni provuar nga kafja e ftohtë
Lifestyle
Trendi më i ri i shtëpisë është mini garden
Lifestyle
Modelet e flokëve te shkurtër për nuse
Lifestyle
Ide për një dasmë rozë, por jo dhe aq rozë
Teoren
Chez Moi

Digitalb

Më të lexuarat
Bordo Revista

Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved