Ventouris
Ngjyrat dhe guret e cmuar sipas shenjes se horoskopit   
Jeni kurioze te mesoni se cilat ngjyra dhe gure te cmuar ju pershtaten me shenjen tuaj te horoskopit?
Nga Infoalbania 27 Pri
 
0
0

Jeni kurioze te mesoni se cilat ngjyra dhe gure te cmuar ju pershtaten me shenjen tuaj te horoskopit?

Dashi- I drejtuar nga Marsi, zoti i Luftes, kjo shenje eshte e lidhur me te kuqen, ngjyre qe i sjell fat dhe qe i mbron nga negativiteti; guri i cmuar eshte korali ose rubini ne spektrin nga e kuqe ne vjollce.

Demi-Kurajoz, sensual duhet gjithnje qe te mbaje veshur dicka jeshile, sidomos ne momentet e veshtira, per te kaluar pengesat dhe per te patur sukses ne dashuri. Nder guret e cmuar, fatsjelles jane smeraldi, qe garanton dashuri dhe ekuiliber.

Binjaket- Ngjyra qe i shkon per shtat kesaj shenje te udhehequr nga Merkuri eshte e verdha, qe eshte zgjedhja e duhur ne rast te nje udhetimi te rendesishem, apo ndryshimi te jetes. Topazi eshte guri i cmuar qe i ndihmon te kontrollojne emocionet.

Gaforrja- Argjenti, e bardhja; keto jane ngjyrat qe i duhen atyre qe i perkasin kesaj shenje, per te zgjidhur ceshtje familjare dhe sentimentale. Guri i cmuar mbetet perla, qe ka efekt qetesuar dhe riekuilibrues.

Luani- E arta dhe portokallia jane ngjyrat e kesaj shenje, te lidhur me zotin e Diellit, qe i sjellin kurajo dhe sukses. Diamanti eshte guri i cmuar qe i jep energji, i mbron dhe i ndihmon per t'u fokusuar ne objektivat e duhura.

Virgjeresha- E udhehequr nga Merkuri, kjo shenje ka tonalitetet e grise si ngjyra ideale. Per te zhvilluar me shume intuiten, keshillohet te mbahen gure te cmuar qe quhen kunzite e zakonisht jane kristale ngjyre roze ose vjollce.

Peshorja- Per te gjetur paqen dhe ekuilibrin, shenja e dominuar nga Aferdita, mund te zgjedhe mes te kuqes dhe jeshiles. Edhe guret e cmuar duhet t'i zgjedhe ne keto ngjyra. Opali jep fuqi, ndersa guri i Malakitit forcon kapacitetet kritikuese.

Akrepi- I lidhur me Plutonin, Akrepi arrin sukses edhe fale se kuqes, ngjyres se purpurt apo te kuqerremtes. Guri fatsjelles eshte rubini qe lufton semundjet dhe te keqijat, por edhe forcon personalitetin.

Shigjetari
- Kjo shenje lidhet me tonalitetet e bluse dhe te kaltres se thelle qe i sjellin kurajo dhe humor te mire. Guri i cmuar me emrin Bruz rrit personalitetin.

Bricjapi- Ngjyrat e kesaj shenje jane kafja dhe grija, qe i ndihmojne per te patur me shume kurajo dhe grinte. Oniksi eshte guri tipik qe i ndihmon per te kaluar cdo veshtiresi, kurse Opali i zi, eshte nje stimulues i mire dhe antidepresiv.

Ujori- Bluja e erret, per shenjen qe dominohet nga Urani, eshte zgjedhja me e mire. Kjo ngjyre ndihmon per te gjetur shpesh idete brilante. Kristali i qarteson mendimet, ndersa Zafiri i favorizon dashurine dhe shendetin.

Peshqit- Shenje qe nuk ka si t'i shpetoje ngjyres blu te detit dhe jeshiles. Guret qe kane funksion mbrojtes dhe japin energji dhe forcojne vleresimin dhe vullnetin jane Ametisti dhe guret me ngjyre qe nxjerr deti.

loading...
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Femrat.al
Ikub Promo
FILXHANI SOT

RECETA E DITES

# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
1104270057