Si te bejme per vete nje mashkull - Content, Fashion, Beauty - ikub.al
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese   |  Time.al
 
 
Si te bejme per vete nje mashkull
 
Shperndaje
ikub#: 1106110006

#00CC33

Bukuria e nje femre shpesh nuk mjafton per te bere per vete zemren e nje mashkulli, edhe gjinia mashkullore nuk qendron indiferent ndaj perkedheljeve, sidomos nese synojme te gjejme pikat e tij e dobeta.

Sipas ekspertit David Lieberman, sa me shume te thellohemi ne komunikimin me te tjeret aq me shume permiresohet idea e njerezve ndaj nesh. Sekreti per te "qelluar" nje mashkull, eshte ajo per te qene ne fillim te disponueshme per te diskutuar apo per te shpenzuar kohe se bashku. Nje burim stimujsh do ti lejonte femrave te "godisnin ne shenje"ne zemren e partnerit te ardhshem. Te besh nje surprize personit qe dashuroni na ben me te vecant ne syte e tij, te tregoni interes ndaj tij tregon se ai ndjen kenaqesi, por ne te vertet te "llastosh" partnerin sjelle nje seri reagimesh emotive qe shpesh sjell ankthin se duhet te jesh perfekte ne cdo gje qe ben.

Per kete motiv, sipas eksperteve eshte me mire te limitoni kujdesin e treguar ndaj partnerit dhe te lini ate tju bej per vete. Te shohesh ne sy partnerin eshte e rendesishme per te treguar kujdesin dhe ti rrembeni zemren. Sipas studimeve te spikologut Zick Rubin eshte e mundur te kuptosh nese nje person eshte i dashuruar nga koha qe kalon  duke vezhguar partneren e tij. Njerezit e dashuruar, ne fakt vezhgojne partneret ne 75% te kohes qe kalojne se bashku. Aktiviteti cerebral do te ishte ne gjendje te njohi kur dikush na veshtron me interes.Ventouris


Postuar:11 Qer
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DASHURIAAlbtelecom


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Më Të Fundit
Fashion
8 mënyra të thjeshta për të veshur bukur një t-shirt
Fashion
Ngjyrat e duhura të manikyrit për verë
Fashion
Gërshetat, kopjoni modelet më të bukura të yjeve
Fashion
5 sekrete që make up-i t’ju qëndrojë më gjatë
Teoren
Chez Moi

Digitalb
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved