Si te favorizojme rritjen e flokeve   
Ne disa raste rritja e flokeve mund te behet me te vertet obsesion per femrat.
Nga ikub.al 05 Kor
 
0
0

Te gjitha duan te rrisin floket, pasi te kemi bere ndonje model te shkurter sepse ishte ne mode, me pas vendosim te rrisim floket, dhe gjendemi duke bere llogarine me gjatesine e gjysmave te flokeve e cila nuk disiplinohet lehte, per te mos folur kur kemi nje model flokesh qe nuk nqa pelqen, ne ato momente deshirojme vetem te kthehemi pas, per te riparuar demin. Nuk do tju tregojme keshilla mrekulliberese per te rritur floket me shpejtesi, por duam tju japim disa keshilla per te favorizuar rritjen e tyre.

Shendeti i flokeve, ashtu sikurse dhe i trupit tone, eshte i lidhur ngushte me menyren e te ushqyerit. Per te bere qe floket tone te rriten me shpejt eshte e nevojshme qe te jene te forte dhe te shendetshem, per ti ndihmuar qe te jene te tille eshte e nevojshme qe ne tavoline te konsumoni proteina, oligo element dhe vitamina, mes se cilave spikas vitamina B. Ushqimet aleat per floket jane mishi i kuq, pula, dritherat, frutat e detit dhe veza. Per te rritur floke te forte jane te rendesishme momentet e larjes. Kushtojini shume vemendje cilesis se produktit qe perdorni per te lare floket, nje shampo jo e mire mund te thaje floket tuaj, sjell majat e dyfishta qe me pas kerkojne nje shkurtim drastik. Krihini floket tuaj gjithmone me delikatese ne menyre qe te mos i kepusni, mbani tharesen ne nje fare distance per te mos i djegur nxehtesia e saj dhe limitoni sa shume te jete e mundur piastren.   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
ema
Para 5 muajsh  
  
nuk e kam kuptuar fare
 
jona
Para 35 muajsh  
  
dua qe ti kem floket te forte dhe me onde te bukura se i kam ondet sh te crregullta cfare shampo duhet te perdor sepse me bie shume
 


Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
MAX LED WALL Durres
Tradhtia
(A do t’ia falnit partnerit?)FILXHANI SOT

Dashuri e vërtetë është ajo kur një person i di te gjitha de...
RECETA E DITES

Sallatë me kastravec, pjeshkë dhe ananas
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Duhet t’i japim lajmin më të hidhur që ka marrë ndonjëherë….


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
FLOKE
1107050092

Reklame
Turqi


Reklame
inTV
Reklame
ventouris